ÖZDÖKÜM Sanayi ve Ticaret  Limited Şirketi, 1973 yılında İstanbul Hasköy' de kurulmuş ve kupol ocağıyla pik döküm üretimine başlamıştır. Hızla büyüyerek artan talepleri karşılayabilmek amacıyla 1978 yılında Habibler' deki
(Esenler / İSTANBUL) 1000 m²' si kapalı toplam 2500 m²' lik alana sahip yeni yerine taşınmış, faaliyetlerini ve yatırımlarını halen burada sürdürmektedir.
Sürekli büyüme inancıyla çalışan firmamız hedeflerine ulaşmak amacıyla faaliyet alanını genişleterek 1998 yılında tesislerine 200 Kg potalı indüksiyon ocağını ekleyip sfero ve çelik üretimine başlamıştır.
Ürün yelpazesi genişleyen firmamız, yoğun talepler karşısında kapasite artırımına giderek 2004 yılında 350 KW/h güç kapasiteli 500 ve 750 Kg potalı Power-Melt 5M indüksiyon ocağı sistemini kurmuştur. Ayrıca kalıplama presleri kurarak ergitme kapasitesiyle birlikte kalıplama kapasitesini de arttırmış, 1500 Ton/yıl üretim kapasitesine ulaşmıştır.
Ürünlerini maksimum kalitede müşterilerine sunma amacında olan firmamız laboratuarına, sertlik, termokulp , ve Quik-Lab Termal Analiz Cihazı yanına, parlatma cihazı ve optik mikroskop ekleyerek metalografik inceleme de yapabilir hale gelmiştir.

 

info@ozdokum.com.tr
© 2005 Özdüküm San. ve Tic. Ltd. Şti.